Genel Bilgiler

Sevgili Mezunlarımız,

Gösterdiğiniz üstün gayret ve çabalar sonunda her biriniz farklı alanlarda çeşitli meslekî donanım ve beceriler kazanarak üniversitemizden mezun oldunuz. Sizler bugün mesleğinizi yürütmek için yurdun değişik köşelerine dağılmış olsanız da Adıyaman Üniversitesi’nin birer mensubu olarak bizi her zaman yanınızda bulacaksınız.

Değerli Mezunlarımız, sizler Adıyaman Üniversitesi’nden sadece eğitiminizi, donanımınızı belgeleyen bir diploma almadınız. Siz aynı zamanda Adıyaman Üniversitesi’nin temeli dostluk, sevgi ve kardeşliğe dayalı sıcak, huzurlu, samimi havasını teneffüs ederek, bu üniversitenin değerlerini, geleneklerini ve hayat tarzını da yanınızda götürdünüz. İnanıyorum ki bu durum mezunlarımızla Üniversitemiz arasında yıkılmaz bir gönül köprüsü, çok yararlı ve sürdürülmesi gereken maddi ve manevi bir bağ kurmuştur. Ayrıca mezunlarımızla geleceğe yönelik işbirliği, dayanışma ve diyalog içinde olmak, kurum olarak öne çıkarmak istediğimiz özelliklerimizden biridir.

Bu amaçla oluşturduğumuz mezunlar portalı, mezunlarımızın hem bizimle hem de birbirleriyle kolayca iletişim kurmalarını, kendileri ve üniversitemizle ilgili bilgileri ve gelişmeleri takip etmelerini kolaylaştıracaktır. Böylece mezunlarımızla daha düzenli ve sürdürülebilir bir ilişki kurulacak, onların talepleri öğrenilip çözüm yolları aranacaktır. Bunun için, mezunlarımızın yeni oluşturulan ‘mezunlar portalına’ üye olmalarını bekler, başarılar ve mutluluklar dilerim.

Prof.Dr.Mustafa Talha GÖNÜLLÜ

Adıyaman Üniversitesi Rektörü