Burs / Öğrenim Kredisi Başvuru Sonuçları Açıklandı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından yükseköğrenim gören öğrencileri maddi yönden desteklemek amacıyla ödenen burs/krediler için öğrencilerin en geç 19 Kasım saat 23.59’a kadar e-Devlet üzerinden taahhütname onaylaması gerekiyor.

BURS / ÖĞRENİM KREDİSİ BAŞVURU SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ!

Taahhütname onayı için son gün 19 Kasım

Burs/kredi başvurusunda bulunan öğrenciler, sonuçları e-Devlet üzerinden Gençlik ve Spor Bakanlığı burs/kredi sonuç sayfasından öğrenebiliyor. 

Burs/kredi almaya hak kazanan öğrencilerin en geç 19 Kasım Pazar günü saat 23.59’a kadar e-Devlet üzerinden taahhütname onaylaması gerekiyor. 

Yurt dışında eğitim gören öğrencilerin taahhütname onayı için de aynı tarih geçerli olacak.

18 yaşından küçük öğrenciler

Burs/kredi tahsis edilen 15-18 yaş arası öğrenciler, anne/babalarının e-Devlet şifreleriyle sisteme girerek burs/kredi taahhütnamesi için veli onayı verebilecek. Sonrasında bu öğrenciler, kendi e-Devlet şifreleriyle taahhütnamelerini onaylayabilecek.

15 yaşından küçük ya da anne-babası olmayan öğrenciler ise kanuni vasileri ile birlikte kendilerine en yakın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne belgeleri (kimlik, vasi kararı vb.) ile giderek taahhütnamelerini düzenletebilecek.

Yurt dışında öğrenim gören öğrencilerin kefaletname işlemi

Yükseköğrenimini yurt dışında sürdüren ve kendilerine burs/kredi tahsis edilen öğrencilerin, yurt içinde ikamet eden bir kefil tarafından Türkiye’deki noterlerden kefaletname hazırlatması gerekiyor. Hazırlanan kefaletnamenin en geç 26 Kasım saat 23.59’a kadar https://kredibursbelgeislem.gsb.gov.tr/ adresine yüklenerek sisteme kaydedilmesi gerekiyor.

Kefaletnameler Bakanlık sistemine otomatik olarak düşeceği için öğrencilerin artık herhangi bir belge göndermesi gerekmiyor. 

Size daha iyi hizmet sunabilmek için web sitesinde bazı çerezler kullanmaktadır. Kişisel verilerin işlenmesine yönelik Aydınlatma Metni'ne ulaşabilirsiniz.